Altcoin Alım – Satım İşlemleri

Son dönemlerde Dünya medyasında sıkça yer alan Bitcoin, bu işe girmek isteyenlere Altcoin kavramını da öğretmektedir. Altcoin almak ve sonrasında satışını yapmak için geniş bir bilgi birikimi gerekmektedir. Bu nedenle Altcoin nereden alınır ve hangi adımlar atılır gibi konuların net bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Aşağıda Altcoin alım – satım işlemleri anlatılmıştır.

Altcoin İşlemleri

Bitcoin dünyasına giren birçok kişi Altcoin nereden alınır sorusunu sormaktadır. Altcoin piyasasına dâhil olmak isteyen kişilerin öncelikle Bitcoin cüzdanı sahibi olması gerekmektedir. Bitcoin almak için sunulan bazı güvenilir siteler arasından seçim yapılmalıdır. Bitcoin almak için hangi siteden yardım alınacağına karar verdikten sonra siteye üye olunmalıdır. Üyelik işlemlerinde bütün bilgiler doğru olarak girildikten sonra üyelik aktif edilir edilmez oluşturulan hesaba para yatırılması gerekmektedir.

Para yatırma aşamasında kimlik ve resim istenir ve onay işlemi gerçekleştirilir. Bu esnada ekrana bir iban ve kod çıkacaktır. IBAN üzerine para yatırılırken açıklama kısmına mutlaka verilen kodun girilmesi gerekmektedir. En geç 1 saat içerisinde para yatırma işlemi onaylanır. Daha sonra ekrandan bitcoin al menüsüne girilerek bitcoin satın alma işlem, gerçekleştirilir. Artık altcoin alma şansı da elde edilmiştir.

Altcoin Alma İşlemi

Altcoin almak için açılan birçok site vardır. Bu siteler içerisinde alternatiflere bakılarak bir altcoin sitesi seçilir. Bu siteye bitcoin cüzdanı ile üye olunur. Üyelik işlemi sonrasında depozito yazan kısma tıklanarak bitcoin kısmına gelinir.

Kod şeklinde verilen adrese kod kopyalanarak bitcoin alınan siteye geri dönüş yapılır. Burada Bitcoin çek kısmına gelinir ve transfer koduna da Altcoin sitesinde verilen kod girilir. Miktar da girildikten sonra işlem onaylanır. Bu sayede bitcoin altcoin sayfasına transfer edilmiş olmaktadır. Bu sitelerde Dolar ya da TL ile işlem yapılamadığı için Bitcoin ile işlem yapılmaktadır.

En son Exchange kısmına gelinerek Altcoin sekmesine tıklanır. Alım – satım ekranından da istenildiği kadar altcoin alınıp satılabilir. Girilen Bitcoin sitelerinde markets yazan kısma tıklandıktan sonra altcoin ile ilgili alım – satım işlemlerinin yapılabileceği borsa listesi ekrana gelir. Buradan en uygun altcoin borsası seçilerek işlemler adım adım takip edilir. İşlemler karışık gibi görünse de aslında çok kolaydır.