Bitcoin Nedir Ve Nasıl Alınır ?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin; dijital bir para birimidir. Bu dijital paralar ülkelerin kendilerine ait para birimleri ile alınıp satılabiliyor. Bitcoin’in kısaltması Btc’dir. Bir çok insan Bitcoini geleceğin kağıt parası olarak görmektedir. Yani bu da gelecekte kağıt paranın kalkacağını ve yerine Bitcoin’in geleceğini anlamaktayız. Bitcoin üretim işine bitcoin madenciliği denir. Madencilikte tek amaç Bitcoin üretmek yapmak değildir. Madencilik ile Bitcoin yapıldığı gibi onun sisteminin korunması da sağlanır. Bu işi yapan kişilere madenci denir. Bitcoin madenciliği yapmak istiyor iseniz çok iyi bir bilgisayara sahip olmalısınız Bitcoin işlemleri ve sistemleri bilgisayar üzerinden kontrol edilmektedir. Kötü bir bilgisayar kötü sonuçlara neden olabilir. Bunun yanı sıra iyi bir bilginizin olması gerekir. İyi bir bilgisayardan önce iyi bir bilgi gerekmektedir. Bitcoin konusunda yeterli bilgi yok ise ve yine de bunu yapmak istiyorsanız ilk olarak oluşturulmuş Bitcoin havuzlarına dahil olarak başlayabilirsiniz. Bitcoin madenciliği sanıldığı kadar kolay değildir. Kendinizi geliştirdikten sonra Bitcoin madenciliği yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bitcoin de yapılan her işlem ayrı ayrı şifrelenir bu yüzden oldukça güvenilirdir. Rahat bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin insanların arz ve talepleri doğrultusunda fiyat almaktadır. Bitcoin karşı olan talep artarsa fiyatı da artıyor. Talep düşünce ise fiyat azalıyor. Arzın oranına göre talep artınca Bitcoin değeri belirleniyor. Şu anda ise Bitcoin fiyatı 15.576$.

Bitcoin borsaları iyi bir takip gerektirmektedir. Güncel olarak yenilenen borsaları takip etmeniz yatırımınız için önemlidir. Veriler on saniyede bir güncellenmektedir. Bitcoin satın almak istiyor iseniz öncelikle bankadan bir hesap açtırmanız gerekir. Bu Bitcoin cüzdan olarak geçmektedir. Bitcoin kredi kartınız ile veya havale yöntemi ile alabilirsiniz. Kolay yolu ise elden satın alma yapmaktır. Elden alım satım yapma işlemini genellikle kredi kartı olmayanlar tercih etmektedir. Elden Bitcoin almak veya satmak istiyor iseniz internetten bu konuda yardım alabilirsiniz. Birçok site de Bitcoin satın alımı ile ilgili grup bulunmaktadır. Bitcoin de sabit bir fiyat olmadığı fiyatlarda artışlar görülebilir. Bu artışların yanı sıra düşüşler de görülebilir.